Léto 2021: Jaké jsou jeho trendy?

Po dlouhé a nekonečné zimě k nám opět přichází teplé počasí spolu se sezónními trendy. A spousta z nás si mezitím zvykla na prostředí home office a s ním i na odpovídající pohodlné domácí oblečení. Nyní se ale svět pomalu začíná vracet do normálu a máme šanci po roce vynosit kousky, na které nám ve skříni sedá prach a zároveň se podívat i po něčem novém. Co se tento rok vrací a s čím se setkáváme poprvé? Připravili jsme pro Vás 6 trendů a spoustu koláží s inspirací pro léto 2021.

1. Sheer fashion

Na ulicích si poslední dobou můžeme všimnout oblečení z průhledných látek. Nosí se jako druhá vrstva a představují kompromis mezi odhalením a skrytím toho, co zrovna chceme. Nejčastěji si tohoto trendu můžeme všimnout na topech a šatech. Také nám dávají možnost jak je vynosit na spoustu způsobů, hlavně v univerzální černé a bílé. Přesvědčte se sami!

sheer fashion
sheer oblečení

2. Pastelové barvy

Pokud do svého šatníku chcete přidat více barev, zkuste se podívat také po těchto odstínech. Působí klidným a zároveň poutavým dojmem. Právě teď je na jejich nošení to nejlepší období! Lze je kombinovat mezi sebou, s nude a neutrálními barvami, se vzory, džínovinou anebo si můžete troufnout i na výraznější barvy. Nejlépe to jde se stejnými barvami, kdy jeden kus oblečení bude výrazný a druhý pastelový.

pastelové oblečení

3. Crop topy

Poprvé jsme si jich mohli všimnout již před pár lety. Nejde ale přehlédnout, že se letos vrací s desítkami nových variant a střihů. Přesvědčte se z koláží níže, rozhodně je z čeho vybírat! Pro jaký Crop top se rozhodnete Vy?

crop topy
crop top

🌿Tip: Už jste slyšeli o color blockingu? Podívejte se na článek, kde popisujeme jak na něj!

4. Průstřihy

Do módy se čím dál více dostávají průstřihy. I ty už tu jednou byly a teď zažívají svůj velký návrat, který odstartovaly módní přehlídky po celém světě. A jaká je nejlepší vlastnost tohoto trendu? To, že ho lze pojmout na nekonečno způsobů s jakýmkoli druhem oblečení. A navíc umí i opticky vytvarovat postavu.

Nejčastěji je můžeme vidět na topech, šatech a plavkách, v posledních kolekcích se ale objevují i třeba na kalhotách.

cut out šaty

5. Puffy sleeves

Neboli nafouknuté rukávy. Všimnout jste si jich mohli už v prvním a třetím bodě. Původně sice pochází z osmdesátých let, ale nový život jim loni dali návrháři z Austrálie. A staly se tak oblíbenými, že zůstaly v módě i letos.

Klíč k jejich nošení je kombinace s neutrálními a méně nápadnými prvky, aby se jednotlivé kousky mezi sebou nepraly o pozornost a celý outfit tak nevypadal chaoticky.

puffy sleeves

🌿Tip: 7 základních kousků v ženském šatníku. Máte je všechny?

6. Odhalená ramena

Závěrem dnešního článku jsou topy s odhalenými rameny, neboli off shoulder tops. Jsou jedním z trendů, které se neokoukají a vrací se každé léto. A zároveň představují go to kousky, se kterými nikdy nešlápnete vedle.

off shoulder top

Dejte nám do komentářů vědět, který trend Vás zaujal nejvíce a nezapomeňte se vrátit pro další dávku inspirace!

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *