Muži a jejich typy postav: Co jim sluší?

Typ postavy není pouze dámskou záležitostí. I muži chtějí vypadat skvěle! Ať už jsou vysocí, malí, hubení či svalnatí. Také mají různé typy postav. Základní znalost typu postavy pomůže vybrat vhodné a skvěle padnoucí oblečení. A co víc? Dokáže z obyčejného chlapa, udělat neodolatelného muže!

3 typy postav mužů

Základní rozdělení mužské postavy je na tři typy. Podívejte se do zrcadla a zjistěte, jaký typ postavy máte vy. Nejen, že se o sobě něco zajímavého dozvíte, ale usnadníte si i výběr oblečení.

1. Endomorf

Endomorfa charakterizují velké boky, silné ruce, nohy a nízká ramena. Endomorf je obvykle nižší, má podsaditou konstrukci těla a velmi snadno nabírá svaly a tuk.

Máte-li tento typ postavy, pak při oblékání zkuste outfit, který prodlouží váš trup. Budete díky tomu působit štíhleji. Slušet vám budou tmavé barvy. Vyzkoušejte výstřihy do V a jednoduchá trička i svetry z tenkých látek, které vám opticky zeštíhlí tělo. Bundy noste takové, které mají ramenní vycpávky, abyste opticky protáhli linii těla. Nenoste kontrastní barvy a vyhněte se nařaseným a těsným kalhotám.

Nejpohodlněji vám bude v bavlněném oblečení.

2. Mezomorf

Mezomorf má silnější stehna, útlejší pas, velké svaly a širší paže. Ramena má širší než boky. Má atletickou stavbu těla, velké kosti, tělo obdélníkového tvaru. Snadno nabírá svaly.

Pakli-že máte tento typ postavy, měli byste nosit rovnoměrné nebo širší kalhoty. Kupte si košile a saka širší v ramenou, která obepínají pas. Neváhejte a vyzkoušejte různé potisky a vzory, které mohou účinně zvýraznit stavbu vašeho těla. Vyhněte se volnému oblečení.

Vyhledejte slim fit trička a stretchové materiály, které vaši svalnatou postavu zvýrazní.

3. Ektomorf

Ektomorfa charakterizuje lehká postava s menší svalovinou. Dále také dlouhé končetiny, plochý hrudník a úzká ramena. Ektomorf jen těžko přibírá na váze, je velmi hubený a často vysoký. Má malá ramena a jemnou strukturu kostí.

Jste nositelem tohoto typu postavy? Noste saka s vycpanými rameny, které vytvoří iluzi objemu a plnějšího hrudníku. Rifle nenoste příliš těsné, které by vám ještě více zeštíhlily nohy, ale raději volnější. Oblečení se nebojte vrstvit, docílíte tak většího objemu v horní polovině těla.

Vyzkoušet můžete materiály jako flanel a vlnu.

Jak dál vybírat oblečení?

Typy postav mužů však nejsou však zásadní šablonou, podle které byste se měli oblékat. Důležité je mít i svůj osobní styl, který však můžete rozvíjet právě díky znalostem, o typu své postavy. Při výběru oblečení myslete také na to, jak se v něm cítíte. Budete-li se v něm cítit dobře a sebevědomě, budete tak i vypadat. Pokud se však oblečete na frajera, ale v oblečení se cítit dobře nebudete, okolí to na vás ihned pozná.

Věnujte pozornost doplňkům, které váš outfit doplní. Mezi ty patří rozhodně boty, které je důležité neopomínat, protože jsou důležitou součástí zvoleného oblečení. Skvěle padnoucí košili, pak můžete zkusit doladit stylovými hodinkami.

Tak co, když už víte jaké jsou typy mužských postav, jaký je ten váš?

Lidé také čtou článek o tom, jak zamaskovat bříško nebo o tom, jak odstranit mastnotu z oblečení.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *