Vybíráme vhodnou obuv

V botách trávíme větší část dne. Je tedy logické, že na obuv klademe jisté nároky a požadavky. Proto je více než vhodné, aby byla obuv co možná nejkvalitnější a splňovala nároky dnešní doby. Každý z nás si vybírá boty podle jasných a předem daných kritérií. Je velice vhodné a důležité, aby boty byly nejen oporou, tlumily tvrdé došlapy, byly prodyšné a přizpůsobovaly se co nejvíce chodidlu. Dalším možným cílem je, že mohou také přitahovat okolí či být velmi elegantní až estetické. Některé boty je více než nutné nosit a to především ze zdravotního hlediska.

Kritéria výběru obuvi

Přečtěte si na následujících řádcích jaká vlastně jsou možnosti, podle kterých si vybíráme obuv. Kritéria jsou dvě. Můžeme vybírat podle praktické části a podle efektivnosti.

Podle příležitosti

Boty jsou vyráběny a šity každé pro jiný účel a použití. Proto máme jiné boty na sport, do společnosti,jako vycházkovou obuv, pracovní obuv či zdravotní obuv nebo dokonce speciální.

Podle ceny

Každý z nás má jednak jiné finanční možnosti a také představu kolik by měly stát vhodné a kvalitní boty. Zároveň neplatí, že čím dražší boty, tím lepší. Vždy záleží na kvalitě odvedené práce. A ta se cení zlatem.

Podle účelu, který od nich očekáváme

Jak jsme zmínili v úvodu, na obuv klademe jisté nároky. Jiná bude obuv jakožto multifunkční, pevná, Nejpřísnější a nejčetnější nárok na obuv je aby byla pohodlná a dobře seděla.

Podle materiálu

Ti nejnáročnější z nás si volí boty kožené a to nejen z estetického ale i z praktického důvodu. Jiní z nás zvolí materiál snadný na údržbu. Pro další je důležitá prodyšnost a savost materiálu.

Podle aktuálního módního trendu

Je zcela přirozené, že mnozí z nás dají na aktuálnost módních trendů. Všichni se chceme líbit, dobře vypadat a skvěle se cítit. Tyto pocity ovlivňuje i to, co máme na sobě nebo tedy i na chodidlech.

Podle nadcházejícího o počasí

Počasí je velký pán a neleze si do každého počasí vzít jakékoliv botky. Rozhodující je i roční období.

Podle multifunkčností

Pro ty, kteří milují multifunkčnost existuje i taková obuv. Chcete boty si v zimě hřejí a v létě zároveň chladí. V dnešní době to není problém.

Podle značky

Někteří nositelé bot jsou celý život věrni jedné a té samé značce obuvi. Je to z toho důvodu, že ne každý z nás rád zkouší něco nového a nepoznaného. Lidé naopak mají rádi pokud můžou určité značce důvěřovat.

Podle outfitu

Že oblečení lze vrstvit a kombinovat není žádné tajemství. Spousta z nás má nejen kabelky, pásky ale i boty jako kombinovatelné módní doplňky. Kombinovat lze pode stylu, vzorů, barevné typologie, materiálů nebo podle ležérnosti.

Není důležité jakou má Vaše obuv barvu, tvar ale o to abyste se v ní cítili dobře a ještě vám účelně posloužila.

Výběr správné a vhodné obuvi nepodceňujme

Záleží na ročním období ale pointa ohledně bot je stejná. V létě nám vlivem tepla nohy mají tendenci natékat a v zimě potřebujeme boty o číslo větší kvůli teplejším zimním ponožkám. Při zátěži, kdy nosíme těžké věci je více než na místě zakoupit model o číslo větší. Nikdy nekupujte boty natěsno ale dejte pozor i na fakt, kdy mají boty se tendenci vyzouvat. Vzhledem k naší váže mají naše nohy potřebu měnit svůj objem. V nových botách se také nevypracujte na dlouhé tůry. Boty se musí postupně roztáhnout a noha musí uvyknout jejich potřebám.

Vysoké boty více chrání nohu jako celek ale jsou nepohodlné a těžké.

Boty na podpatku opticky prodlužují postavu a nohy tak zeštíhlují, avšak veškerá naše váha je soustředěná pouze na přední nohu, což pro nohy samotné představuje obrovskou zátěž. Každopádně tyto boty mají své kouzlo a jejich nositelky působí velice elegantně až sexy.

Boty pro nízký nebo naopak široký nárt

Pro běžného nositele to znamená, že délky stélky sedí ovšem šířka boty nikoliv. Pokud nevíte, zda máte široký či nízký nárt, můžete si udělat následující test. Položte nohy do vany a namočte je. Připravte si kus papíru a nohu na něj po celé délce obtiskněte. Vysoký nárt je tak typický pro široká chodidla a mělký pro nízký nárt.

Jaké boty nosit, pokud máme široký nárt

Vhodné jsou materiály, které se snadno přizpůsobuji již při samotné chůzi. Hovoříme tedy o elastických materiálech.

Pokud máme široký nárt, znamená to nutně, že se musíme vzdát sandálů a letních bot? Ne. Vybírat si ovšem musíte obuv bez pásků nebo jen se širokými pásky. Další vhodné kritérium jsou široké podpatky nebo obuv s kulatou špičkou. Vyhnout byste se naopak měli botám se špičatou nebo hranatou špičkou, kde je pro prsty opravdu jen zcela omezený prostor.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *