Postava hruška: Co nosit za oblečení a co vynechat?

Trojúhelníková postava typu hruška je jedním ze tří základních typů postav. Jestliže patříte k ženám, které ji mají, možná přemýšlíte, jaké oblečení vyzdvihne vaše přednosti anebo naopak zakryje nedokonalosti. Níže najdete pár typů, jaké oblečení vám bude skvěle pasovat a kterému byste se měla raději vyhnout.

Postava hruška: Jak ji poznat?

Postava typu hruška je definovaná širokým pasem, velkými boky a plnějšími stehny. Vrchní polovina těla je přitom užší. Ženy této postavy mají obvykle malé poprsí a úzká ramena.

Pokud se v tomto popisu vidíte, nemusíte se cítit méně atraktivní, spíše naopak. Tento typ postavy je totiž dán geneticky a je velmi žádaný. V dávných dobách byla postava hruška pro muže nejpřitažlivější, protože se říkalo, že ženy nesoucí široké boky, budou mít více dětí.

Jestli si stále nejste jistá, zda máte trojúhelníkový typ postavy, přečtěte si více o jednotlivých typech ženských postav.

Postava hruška a oblečení, které ji padne

Nejužší částí vašeho těla jsou ramena, proto byste je měla zvýraznit, aby vypadaly přiměřeně tělu, což vytvoří iluzi tvaru postavy přesýpacích hodin.

1. Volte hluboké výstřihy

Chcete-li zdůraznit horní část trupu, zkuste tričko s hlubokým výstřihem do V, trička a topy bez rukávů nebo vršky s hlubokými výstřihy.

2. Noste výrazné barvy a vzory

Vybírejte spíše jasné a světlé barvy triček, které upoutají pozornost. Inspirovat se můžete třeba pin up stylem.

Skvělou volbou jsou také vzory, potisky nebo třeba i vodorovné pruhy.

3. Džíny s vysokým pasem

Džíny volte spíše rovného střihu nebo s užšími nohavicemi. Skvělou volnou jsou také džíny s vysokým pasem, kterými naprosto uchvátíte!

4. Áčkové sukně zeštíhlí pas

Postava hruška je jako stvořená pro sukně. Zde je jasnou volbou sukně áčková, která vám pomůže větší boky schovat a opticky tak dokreslit postavu.

5. Volné šaty

Pokud ráda nosíte šaty, opět sáhněte po áčkovém střihu. Můžete zkusit i šaty volnějšího stylu, které vám boky krásně zakryjí a vytvoří tak štíhlou linii vašeho těla.

Dámské pruhované šaty s kapucí Kenny S. 1
Dámské pruhované šaty s kapucí Kenny S. 2

6. Plavky: jednodílné nebo s vysokým pasem

Blíží se léto a vy přemýšlíte, jaké plavky zvolit? Postava hruška bude nejlépe vypadat v jednodílných plavkách véčkového stylu!

Pokud uvažujete spíše nad plavkami dvoudílnými, vyzkoušejte bikinový top s volánky. Nejen, že vyzdvihne vaše ramena, ale také dokonale ukáže vaše atraktivní tělo. Zvolte spodek s vysokým pasem, který zakryje břicho i boky.

Postava hruška: co nenosit?

Vyhněte se zipům v popředí a také objemné sukni, která ještě více zvýrazní oblast boků. Jasné barvy noste na svrchních dílech oblečení – pro díl spodní volte raději neutrální barvy.

Vyhněte se také legínám. Pokud je však máte ve větší oblibě než kalhoty, pak se jim nemusíte vyhnout úplně. Stačí, když k nim zvolíte šaty nebo dlouhé triko, jež vám zakryje kypřejší boky.

Jak zhubnout postavu typu hruška?

Zřejmě jste již zjistila, že vám jako první přibírají stehna a následně boky.

Skvělou volbou na zhubnutí tohoto typu postavy je plavání. Plavání vám dokáže krásně vypracovat ramena i prsní svaly. Pokud nejste zrovna příznivcem plavání, zkuste třeba jízdu na kole, jogging, lekce aerobiku nebo tanec. Stačí 30-60 minut denně. Klíčem ke zhubnutí je trénovat nejen spodní část těla, ale tělo celé.

Zvolte správný jídelníček! Omezte kalorie. Jezte hodně čerstvého ovoce a zeleniny. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na bílkoviny, jako jsou kuře, ryby a fazole. Jezte pravidelně, pětkrát denně. Nezapomínejte hodně pít!

Nezapomínejte, že trojúhelníková postava je velice žádaná. Pokud se umíte správně obléct, pak své kypré boky můžete místo urputného hubnutí, hrdě nosit!

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *