Plavky pro plnoštíhlé. Jaké vybrat a jak je nosit?

Sezóna plavek oficiálně začala. S přicházejícím létem však řada žen začíná pochybovat nejen o své postavě, ale i o tom, jak budou v plavkách vypadat. V dnešním článku se podíváme na to, jak vybrat a nosit plavky pro plnoštíhlé s elegancí a stylem.

Výběr plavek pro plnoštíhlé

Už dávno neplatí, že stylová móda je jen pro vysoké štíhlé ženy. Naopak, v posledních desetiletích se módní svět stále více otevírá různorodosti a jedinečnosti a akcentuje originalitu jednotlivce. Tato inkluze se týká různých typů postav, pleti i velikostí.

Stejně tak jako jiné typy postav, i plnoštíhlá postava je krásná. Je tedy načase rozloučit se s komplexy a přijmout své tělo s radostí a sebevědomím, a plavky Vám v tom mohou pomoci.

Na co si dát při výběru plavek pozor?

Existuje několik typů plavek lichotících plnoštíhlým postavám. Při výběru těch správných plavek pro Vás je však třeba zvážit následující faktory:

 1. Střih: Dobře padnoucí střih je základ. Vybírejte proto takové střihy, které zvýrazní Vaše přednosti, a naopak zamaskují oblasti, které chcete zakrýt. Například jednodílné plavky s výstřihem v oblasti dekoltu mohou přilákat pozornost na horní část těla, naopak plavky s vysokým pasem mohou opticky prodloužit nohy a zamaskovat břicho.
 2. Podpůrné prvky: Potřebujete-li více podpory v oblasti hrudi, zvolte plavky s vestavěnými podprsenkami či vyztuženými košíčky. Pomohou Vám vykreslit Vaši postavu. Potřebnou oporu a tvar mohou přidat také měkké vycpávky či kostice.
 3. Vzory a barvy: Barvy a vzory plavek hrají důležitou roli při vytváření žádoucího optického dojmu. Jednobarevné plavky a tmavší odstíny Vám mohou pomoci vizuálně zeštíhlit postavu. Pokud preferujete vzorované plavky, vyberte si ty s drobnějšími vzory. Světlé barvy a výrazné vzory mohou naopak nežádoucím způsobem přilákat pozornost na určité partie.
 4. Materiál: Při výběru sázejte na plavky vyrobené z kvalitního materiálu, který se dobře přizpůsobuje tvaru těla a poskytuje mu dostatečnou oporu. Plavky z pevnějšího kompresního materiálu Vám pomohou vytvarovat a zpevnit problematické partie.
 5. Dekorativní prvky: Odvést pozornost od určitých oblastí Vám mohou pomoci i plavky s různými dekorativními prvky, například s volány či se střapci.

Tip: Plavky s diagonálními pruhy vytváří iluzi delšího a štíhlejšího těla.

Typy plavek pro plnoštíhlé

 1. Jednodílné plavky s vysokým pasem: Plavky s vysokým pasem pomáhají opticky prodloužit nohy a zúžit oblast břicha. Zvolit můžete i plavky s výraznějším dekoltem či vzorem v oblasti ňader, které přitahují pozornost na horní část těla.
 2. Tankiny: Tankiny jsou dvoudílné plavky, které kombinují top a kalhotky. Jsou vhodné pro plnoštíhlou postavu, jelikož poskytují větší krytí v oblasti břicha a zároveň zaručují dostatečnou míru pohodlí. Existuje celá řada těchto plavek, například s dlouhým topem či s volánky. Výběr je tedy zcela na Vás a Vašich preferencích.
 3. Plavky s výstřihem ve tvaru písmene A: Tento střih plavek je užší v horní části a rozšiřuje se směrem dolů. To pomáhá vyvážit proporce, opticky zmenšit boky a vytvářet pěkný tvar postavy.
 4. Plavky s vestavěnou podprsenkou: Plavky s vestavěnou podprsenkou či vyztuženými košíčky Vám poskytnou více podpory v oblasti dekoltu a celkově zvýrazní hrudní oblast.
 5. Plavky s pevnými popruhy: Plavky s pevnými popruhy Vám mohou pomoci vytvarovat a zdůraznit Vaše křivky. Tyto plavky poskytují oporu a zpevňují problematické oblasti, čímž vytvářejí pěkný tvar těla.
Ležící žena mající na sobě dvoudílné zelené plavky s vysokým pasem a klobouk.
Žena v plavkách typu tankiny: vrchní část tvoří květovaný top s volány, spodní část tyrkysové kalhotky.
Modelka ve fialových plavkách s výstřihem ve tvaru písmene A. Plavky mají síťované průřezy uprostřed hrudníku a na bocích.

Mějte na paměti, že tyto typy plavek jsou pouze některými z možností a že každý člověk má jedinečnou postavu. Je důležité zkoušet různé styly a najít takové plavky, ve kterých se Vy sama cítíte nejlépe a nejvíce sebevědomě.

Jak je nosit?

Máte-li vybrané plavky, je dobré vědět, s jakými kousky či doplňky je kombinovat, abyste se v nich cítila sebevědomě a zároveň podtrhla svůj osobitý styl. Zde je několik tipů, jak stylizovat plavky pro plnoštíhlé postavy:

 1. Výrazné doplňky: Výrazné doplňky pomáhají odvést pozornost od určitých partií, a naopak ji přitahují k oblastem, jež si přejte zdůraznit. Například nápadný náhrdelník pomůže zdůraznit dekolt.
 2. Plážové šaty a tuniky: Plážové šaty a tuniky jsou skvělým doplňkem k plavkám, jelikož Vám mohou pomoci zamaskovat problematické partie a zároveň poskytují i míru pohodlí. Doporučujeme Vám vybrat šaty nebo tuniku z lehkého materiálu, který krásně padne a neomezuje Vás v pohybu.
 3. Sarongy a plážové šály: Sarongy a plážové šály představují další způsob, kterým lze k plavkám přidat nejen další vrstvu, ale i šmrnc. Můžete si je uvázat kolem pasu či kolem ramen a vytvořit tak zajímavý a stylový vzhled.
 4. Doplňky: Plavky můžete vhodně doplnit nejrůznějšími plážovými taškami či kabelami, klobouky nebo třeba slunečními brýlemi. Doplňky povznesou Váš outfit na zcela novou úroveň.
Modelka pózující u slunečníku mající na sobě dvoudílné vzorované plavky a sukni ve stejném vzoru. Dále má černé sluneční brýle a masivní zlaté kruhové náušnice.
Žena fotící se v zrcadle a mající na sobě hnědooranžové dvoudílné plavky a hnědobílou sukni s tygřím vzorem. Dále má na sobě slaměnou tašku přes ramenou, slaměný klobouk a černé sluneční brýle.
Žena mající na sobě dvoudílné 
nude plavky a bílou tuniku. V ruce drží slaměnou kabelu, na hlavě má béžový klobouk a černé sluneční brýle.

Věděla jste, že: Sarong je oděv pocházející z oblasti jižní a jihovýchodní Asie, kde je tradičně nošen jak ženami, tak muži?

Doufáme, že jsme Vám poskytli užitečné rady a inspiraci pro výběr plavek a jejich stylizaci. Pamatujte, že vaše tělo je krásné takové, jaké je, a plavky jsou jen dalším způsobem, jak ho oslavit. Buďte sebevědomé, milujte sebe sama a užívejte si léto na pláži se stylem a grácií!

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *