Tipy, jaké vybrat kalhoty pro plnoštíhlé?

To, že jste plnoštíhlá, neznamená, že nemůžete nosit skvěle padnoucí kalhoty nebo džíny! Vylepšete své křivky a dodejte si sexy vzhled. Podívejte se na tipy, jak vybrat kalhoty pro plnoštíhlé.

Poznejte svůj typ postavy

Máte tvar těla trojúhelníku nebo je spíše obdélníkový? Pokud nevíte, zjistěte to! Tento bod je nezbytný proto, abyste věděli, jaký si vybrat typ kalhot.

Poznejte typy ženských postav. Postavte se nazí před zrcadlo a podívejte se na tvar svého těla. Pokud máte pochybnosti, můžete použít i krejčovský metr.

Výběr kalhot podle typu postavy

I plnoštíhlá postava má různé tvary, podle kterých je třeba se při výběru kalhot řídit:

  • Máte postavu typu přesýpacích hodin nebo oválu? Vsaďte na kalhoty nebo džíny s vysokým pasem! Krásně obepnou a zvýrazní vaše křivky.
  • Ženám s tělem ve tvaru obráceného trojúhelníku sluší především bokovky s různými ozdobami na kapsách.
  • Obdélníkový typ potřebuje vytvořit iluzi křivek. To lze džíny s mírně rozšířenými nohavicemi a tlustým páskem.
  • Postavě typu trojúhelníku sednou kalhoty tmavých odstínů (šedé, černé, tmavě červené, tmavě hnědé) s rovnými nohavicemi.

Jaký zvolit střih pro plnoštíhlou postavu?

Padnoucí kalhoty vám opticky prodlouží nohy, zeštíhlí postavu a zvýrazní křivky. Nejdůležitější však je, aby vám byly také pohodlné. Přečtěte si, střihy mají kalhoty pro plnoštíhlé:

1. Kalhoty s vysokým pasem

Volba střihu kalhot je naprosto zásadní záležitostí. I džíny toho nejkvalitnějšího materiálu s dokonalou postavou vůbec nemusí plnit svoji funkci, pokud se střih nehodí k vašim křivkám.

Plnoštíhlým ženám sluší nejvíce kalhoty, které končí až v pase. Kalhoty, které sahají pouze po úroveň boků totiž mají jednu nepříjemnou vlastnost. Tvoří přímo na kůži nepěkné ,,řasení”. Pokud tedy naplánujete kalhoty kombinovat s volnou košilí, tak se bokovkám raději obloukem vyhněte.

Vysoký pas má hned několik výhod. Nejen, že se vyhnete nepříjemnému řasení v bocích, ale dokonce vám vaši postavu opticky zeštíhlí i zpevní. U většiny žen totiž patří mezi problémové partie zadek, stehna a boky. Tyto proporce lze přitom jednoduše zpevnit kvalitními kalhotami s vysokým pasem.

2. Rovné střihy

Rovné střihy můžete najít téměř u jakýchkoliv kalhot nebo džínů, ale i u plátěných kalhot. Poznáte jej podle toho, že jsou nohavice zcela rovné a to po celé jejich délce – tedy se nezužují ani nerozšiřují. Až v oblasti kotníků bývají jemně zúžené proto, aby se na noze nevysouvaly nahoru.

3. Mom jeans

Skvělým střihem pro plnoštíhlé jsou mom jeans. Nejen, že jsou velice pohodlné, ale navíc se často dělají i s vysokým pasem.

Jedná se o nejznámější aktuální trend. Díky jejich dlouhým volným nohavicím budete vypadat štíhlejší a vyšší. Vhodné jsou přitom na neformální, ale i formálnější události.

Jak vybrat kalhoty pro plnoštíhlé?

Kromě výše zmíněných střihů existuje několik dalších možností, po kterých byste se měli dívat. Můžete zvolit kalhoty:

1. S elastickým pasem

Díky elastickému pasu se budete cítit skvěle, protože vám nebude bránit v pohybu. Kromě toho lze tyto kalhoty i velmi snadno obléknout. Stačí, když přidáte jemné podpatky a přiléhavou halenku. Zkusit můžete různé vzory. Dejte si ale pozor, protože některé vzory zeštíhlují a jiné vám naopak mohou přidat na váze!

2. Se svislými pruhy

Prouhované kalhoty dodají vašemu tělu iluzi vyšší a štíhlejší postavy. Jsou ideální pro všechny plnoštíhlé ženy. Můžete vyzkoušet pruhy neutrálních barev anebo jít do něčeho výraznějšího. Pozor na to, jaký top si k pruhovaným kalhotám vezmete. Ideální jsou neutrální barvy bez výrazných vzorů a potisků.

3. Cargo

Cargo kalhoty jsou hitem dnešní doby. Nesmějí tak chybět v žádném šatníku. Skvěle se hodí k ležérním outfitům, ale můžete je spárovat i s různými elegantními halenkami.

4. Široké kalhoty

Široké kalhoty se skvěle hodí ke všem příležitostem. Můžete si je obléci do práce, na večeři nebo třeba na rande. Díky uvolněnému střihu nebudou vaše stehna ani lýtka vypadat širší, než ve skutečnosti jsou. K širokým kalhotám přidejte podpatky, které vaši siluetu opticky zúží.

5. Kalhoty s páskem

Kalhoty s páskem vám zajistí štíhlejší pas. Vytvoříte tak iluzi přesýpacích hodin. Pokud však chcete nosit pásek, raději si oblékněte kalhoty s vysokým pasem, které zakryjí nepříjemné vybouleniny v okolí pasu.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *