5 Tipů: Jak poznat a vybrat dámská luxusní trička?

Tričko je základním kouskem šatníku každé ženy. Skvěle se hodí k džínům s vysokým pasem, ale dobře vypadá i se sukní. Je oblíbené pro svoji všestrannost, pohodlí a obvykle i nízkou pořizovací cenu. Přesto, že je k dispozici opravdu mnoho druhů triček různých vlastností, zasloužíte si takové, které vydrží měsíce, možná i roky. Jak vybrat a poznat dámská luxusní trička?

Životnost kvalitního trička

Ať už máte raději upnuté nebo oversized tričko, pokud je kvalitní, vydrží tak dlouho, aby pokrylo náklady na minimálně tři nekvalitní trička. Ta jsou obvykle náchylnější k dírám, natahují se a po několika vypráních razantně změní svou barvu a začnou se žmolkovat.

Pokud hledáte módní dámskou značku, která je opravdu kvalitní a její kousky se nezmění ani po 3 a více letech, tak vyzkoušejte německou značku MONARI.

Tričko z kvalitního materiálu má kvalitnější prošívání a pokud je z čisté bavlny, bude při každém praní měkčí a měkčí. Životnost kvalitního trička snadno vykompenzuje počáteční vyšší investici.

Jak poznat luxusní dámská trička?

Hledáte dámská trička luxusní kvality? Zvažte několik faktorů. Vyberte si nejen látku s nejlepšími vlastnostmi, ale také kvalitní způsob tisku na ni. Hodně vám toho prozradí štítek na oděvu. Díky němu můžete získat informace o kvalitě daného oblečení, ale také o tom, jak se nejlépe o produkt starat.

Dále se zaměřte na několik dalších bodů, jakými jsou:

1. Materiál

Potisky vypadají nejlépe na bavlněných oděvech, které zároveň i stárnou pomaleji nežli oděvy syntetické. To je důvod, proč oblečení vyrobené ze směsi různých materiálů rychleji ztrácí svůj tvar a kvalitu. Každá z těchto látek má totiž jiný datum spotřeby.

Kromě toho se jedná i o materiál, ze kterého se vyrábí udržitelná móda, takže přispějete životnímu prostředí. Ne všechny druhy bavlny jsou si však rovny. Opravdová kvalita je spojena s menší hustotou a měkkostí materiálu, nikoli s jeho hmotností nebo tloušťkou. Delší vlákna produkují oděvy s delší životností. Důvěřujte tedy měkké a pevné bavlněné látce, oproti bavlně těžké a husté.

Syntetické tkaniny nezavrhujte. Své místo v módě mají. Uznávány jsou pro svou výbornou elasticitu, nepropustnost, prodyšnost atd.

2. Konstrukce

Pro kvalitní tričko je třeba použít kvalitní textilie, jenže zároveň je potřeba vědět, jak se správně tričko vyrábí. Existuje mnoho typů stehů, které dodají tričku pevnost a odolnost:

 • Zkontrolujte švy a lemy, abyste zjistili, zda nevyčuhují nitě.
 • Podívejte se, kolik stehů daný kousek oblečení má: Čím obsáhlejší stehy jsou, tím více času bylo stráveno nad jeho výrobou.
 • Otočte oděv naruby a podívejte se na jeho konstrukci. Vnitřní strana vám poskytne mnohem lepší představu o kvalitě trička a případně i vyšívaného potisku.

3.Kvalita látky

Pokud je látka měkká, ale zároveň pevná, je pravděpodobné, že se jedná o kvalitní materiál. Luxusní tričko nepůsobí na omak tlustě ani umělé:

 • Podržte oděv na světle a uvidíte, jak moc průsvitný je. Hledejte měkkou, ale pevnou látku.
 • Pevně zmačkejte část oděvu v ruce a poté jej pusťte. Pokud se na něm vytvoří mnoho vrásek, je zřejmě nekvalitní. Pokud naopak žádné vrásky nemá, pravděpodobně se jedná o syntetický materiál. Ideálně najděte látku, která je zlatým středem těchto dvou materiálů.
 • Zaměřte se i na délku vlákna. Čím delší je vlákno, tím je i vyšší kvalita oblečení.

4. Kvalita potisku

Bez ohledu na použitou techniku výroby potisku, je popraskání nebo odlupování nejčastějším typem poškození. Pokud je však potisk kvalitní, nic takového by se s ním stát nemělo. Protože na novém tričku se lze jen stěží poznat kvalitu potisku, zkontrolujte jej následovně:

 • Natáhněte část, kde se potisk nachází. Měli byste vidět, jak se nápis nebo obrázek natahuje spolu s látkou.
 • Prozkoumejte, zda v celém designu nejsou vidět prasklinky nebo drobná odlupování.
 • Dotekem zkontrolujte, kolik vrstev bylo naneseno. Hledejte pevný tisk, ale ne s velkou tloušťkou. Větší tloušťka znamená vyšší pravděpodobnost popraskání.
 • Prsty přejeďte po okrajích potisku, zda není náznak odlupování.
kvalitní dámská trička s potiskem

5. Prodyšnost

V závislosti na způsobu výroby látky a použité technologii tisku, vám mohou být trička příjemná anebo se v nich nepříjemně zapotíte.

 • Prohlédněte látku, zda je měkká a příjemná na dotek. Pokud ano, nejspíš bude i prodyšná.
 • Pokud máte tu možnost, navlhčete látku trochou vody a sledujte, jak dlouho drží kapky na povrchu a za jak dlouho se začnou vsakovat.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *