8 trendů krátkých dámských účesů

Bob je takovým synonymem klasického účesu. Co se délky týče, nabízí se široká škála možností – od účesů sahajících po ramena až po tradiční pařížské střihy. Jinými slovy, možnosti jsou neomezené. Ale zatímco existuje mnoho způsobů, jak tento styl nosit, nedávně jsme byli svědky vzestupu “micro bobů”. Tyto účesy jsou charakterizovány svou krátkou délkou a pocitem svěžesti a modernosti. Pokud potřebujete důkaz, stačí se podívat na aktuální trendy online. Krátké střihy explodovaly na platformě HairTok a byly také viděny na celebritách na udílení cen Zlaté glóby 2024. Podívejte se na 8 trendů krátkých dámských účesů.

Na rozdíl od jiných krátkých účesů má tento střih dostatek délky k úpravě nejrůznějších účesů a nabízí nevyčerpatelnou všestrannost. S pomocí stylingových technik a doplňků do vlasů si můžete snadno změnit svůj styl.

1. French Blowout

Obvykle jsou objemné fénované účesy spojeny s delšími délkami vlasů, ale fungují stejně dobře i u krátkých střihů, jako je bob. Francouzský střih bobu, inspirovaný vzhledem supermodelek 90. let, spočívá v použití vrstev. Tohoto stylu snadno docílíte i sama doma. Po umytí vlasů aplikujte stylingovou pěnu na prameny vlasů, poté použijte velký kulatý kartáč na fénování vlasů nebo velké natáčky k dosáhnutí požadované objemnosti.

French bob

2. Wispy Fringe

Navzdory nadčasovému půvabu původního střihu existuje mnoho způsobů, jak si ho přizpůsobit podle sebe. Každá verze má své vlastní charakteristické rysy, které účes dělají jedinečným. Trik spočívá v nalezení střihu, který se hodí k vaší osobnosti. Přidáním kudrnaté ofiny můžete okamžitě zdokonalit váš krátký účes. Udržování ofiny, která je delší na stranách, přitahuje pozornost k očím a zvýrazňuje lícní kosti. Tento střih vám také umožňuje střídání uhlazeného a rozcuchaného vzhledu.

Bob wispy

3. Pařížský Micro Bob

Dokážete si představit mikro boby bez pařížského pojetí tohoto střihu? Tento krátký střih využívá několik zkrácených prvků k vytvoření miniaturní verze. I když původní vzhled je elegantní, přidání tzv. baby ofiny působí moderně. Hladkost a elegantnost jsou zde cílem, proto byste měli ovládat neukázněné vlasy. Použijte vyhlazující krém a sérum pro lesk vlasů. Zvýrazníte tak detaily vašeho střihu.

Fr bob

4. Vrstvená ofina

Krátké střihy jsou oblíbené pro svou nenáročnou údržbu. Lehce vrstvená ofina působí osvěžujícím dojmem. Tento typ mikro bobu je stále více vyhledávaný kvůli svému bezstarostnému vzhledu. S tímto střihem si nemusíte dělat starosti se stylingem. Jednoduše si dejte pramen vlasů za ucho a jste hotovi. Navíc tento střih vypadá skvěle na každém tvaru obličeji.

Vrstvená ofina

5. Pageboy

Sebedůvěra je klíčem k nošení jednoho z těchto mini účesů. Pro tento drsnější vzhled použijte texturizační sprej, aby účes vypadal upraveně. Když je tento střih doplněn ofinou, působí drsným, ale i stylovým dojmem.

Pageboy

6. Ostrý vzhled

Bob je známý svou schopností rámovat obličej. Tento střih však obličej rámuje jedinečným způsobem. Namísto toho, aby byl tvarován kolem obličeje, zdůrazňuje lícní kosti a oči. I když tento střih vyžaduje minimální denní styling, budete potřebovat pravidelné úpravy pro udržení ostrosti vzhledu. Ideální je navštěvovat kadeřníka jednou za šest až osm týdnů.

Drsný bob Krátkých dámských účesů

7. Elegantní střih- křivka C

Křivkový střih si získává popularitu v beauty komunitě. Definovaný svou charakteristickou křivkou ve tvaru písmene C, se stává jedním z nejžádanějších střihů. Tato mikro verze kombinuje eleganci bobu s vzhledem bez vrstvení. Abyste udrželi hladký vzhled, musíte se zavázat k stylingu, ale rutina nemusí být náročná. Investujte do mini žehličky s plochou do 3 cm, která vám pomůže natočit konečky vlasů.

C bob Krátkých dámských účesů

8. Asymetrický bob

Pokud si pamatujete éru asymetrického bobu Victorie Beckham, pak víte, jak ikonický může být tento účes. Moderní přístup používá stejný asymetrický střih. S několika standardními nástroji a dobrou technikou foukání můžete snadno dosáhnout elegantního vzhledu. Použijte vyhlazující produkty, jako je sprej nebo pěna a investujte do pevného kulatého kartáče.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *