Mullet střih oblečení opět v kurzu?

Na módních molech často vidíme moderní verze oblíbených stylů z minulých dob, které se díky zajímavým aktualizacím vracejí do popředí. Příkladem jsou právě sukně, které mají dlouhý zadní lem a vepředu je lem krátký. Tento styl se stal trendem po roce 2010. Návrháři nyní představují mnohem odvážnější a stylovější interpretace tohoto stylu, známý jako “mullet”. Mulletový trend ovládl ranveje každé módní přehlídky Fashion Week v Paříži pro jaro/ léto 2024. Možná budete překvapeni, jak vám mullet střih přiroste k srdci.

Roky 2010+

Nejdříve pár historických zajímavostí o mulletovém stylu z raných let tohoto tisíciletí. Možná jste byla právě vy velkou fanynkou těchto modelů. Není divu, trend byl tenkrát natolik rozšířený, že milovnicemi byla většina žen. Rozhodně jste nebyla jediná, kdo nosil tento styl mezi lety 2011 a 2015. Hvězdy jako Selena Gomez a Taylor Swift tento střih proslavily na červených kobercích i na pódiu.

Trend je zpět

V posledních letech se mullet střih tajně vrací. Během sezóny jaro/léto 2022 například návrháři jako Prada a Cecilie Bahnsen představili moderní verze tohoto stylu. A následující rok získaly ještě větší popularitu, zvláště na červeném koberci. Amanda Seyfried například v roce 2022 na galavečeru TIME100 plně přijala tento design s modelem od Carolina Herrera pro podzim/zimu 2022. O několik měsíců později tato značka představila další verzi kraťasů pro jaro/léto 2023, tentokrát v jasně květinovém provedení.

Mullet šaty

Fashion Week v Paříži naznačuje, že tento vzhled brzy dosáhne vrcholu popularity. A upřímně řečeno, nijak zvlášť nelituji jeho návratu, protože tyto nové verze se vůbec nepodobají tomu, co jsme nosily před deseti lety. Například Sacai představil zajímavý pohled na tento trend s dekonstruovanou, utilitárně vypadající sukní. Zatímco Maison Margiela předvedla jesenní “ponurou dívku” s temným, čarodějnickým minišatem doplněným dlouhou vlečkou.

Módní návrháři a mullet

Pak byla Victoria Beckham, která předvedla ženské šaty s dlouhými rukávy, šupinatým límcem a výšivkou. Vypadá to vhodně na nedělní brunch ve Smetanaq, ne? A v neposlední řadě Chanel předvedl asymetrický střih svým způsobem, a to s růžovými tweedovými šaty.

Je jasné, že následující jaro budou mulletové střihy sukní všude kolem nás. Ať už vám přiroste k srdci elegantní styl Victorie Beckham nebo preferujete vampýrský vzhled od Maison Margiela, je to skvělý způsob, jak oživit vaši jarní garderobu. A pokud váháte mezi mini a maxi lemy, můžete si vybrat to nejlepší z obou světů. Takže, kdo by řekl tomuto trendu ne?

Přečtěte si, jakou historii mají tanga nebo jak hip hop ovlivnil dnešní trendy.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *