Tyto podzimní kabáty vás naladí na chladné dny

Někteří z vás už určitě zatopili v krbu nebo zapnuli topení. Ještě aby ne, vždyť už je konec října. Je na čase vytáhnout podzimní kabáty! Můžete se podívat i na některé naše kabáty.

Léto je už minulostí a je na čase přejít z letní euforie zpět do reality. I když pro některé je přechod z léta do podzimu depresivní, podzim je pro mě krásným ročním obdobím. Především v říjnu, listy se zbarvují a sluneční paprsky svítí skrz koruny stromů. Dokud ještě nemrzne, sedněte na kolo a projeďte se po Stromovce. Když jsem se včera projížděla parkem po barevném spadaném listí, hřál mě pocit romantiky, jako bych byla hlavní hrdinkou v knize Julie Caplinové, Kavárna v Kodani.

Zpět k tématu módy. To, že už je na čase rozdělat oheň v kamnech, je jasným signálem, že nám na procházky přírodou nebude stačit pouze lehký svetřík. Inspirujte se proto podzimními trendy kabáty a bundami, díky kterým se budete těšit na chladné dny.

Co říkají experti?

Kyla Flax, vedoucí stylizace v Anthropologie, rozumí kouzlu venkovního oblečení. “Kabáty skvěle doplňují celkový look – jsou skutečným odrazem vašeho stylu, obzvláště na podzim, kdy máme více příležitostí k vrstvení,” říká TZR. “Čím dál tím častěji lidi hledají nové siluety, textury a barvy – a naštěstí máme tolik možností k výběru.” Když mluví o podzimním nakupování, Kyla Flax říká, že červená barva je teď velkým hitem. Experti tvrdí, že s touto barvou snadno vylepšíte jakýkoliv základní outfit.

Ale nebojte se, milovníci minimalismu, nezapomněli jsme na vás. Trend “tichého luxusu” je tady a cílí i na vaše kabáty. Nellie Kamras, zakladatelka a kreativní ředitelka STAND STUDIO, mluví o “přijetí nenápadného luxusu v tlumené, neutrální barevné paletě”. Dodává: “Očekávám, že tento trend bude pokračovat i tuto podzimní sezónu, ale s přidanými texturami, jako je měkká vlna, nové zpracování ovčí kůže a experimentální kombinace kůže, semiše a kožešiny.” Matt Scanlan, generální ředitel a zakladatel společnosti Naadam, souhlasí s tímto trendem a zdůrazňuje střídmé barvy, jako jsou velbloudí hnědá, černá a béžová, jako některé z nejpopulárnějších možností.

Pokračujte ve čtení a dozvíte se o šesti největších trendech v oblasti kabátů pro tento podzim. Oblečte se, bude chladno.

Blýskněte se

Letos jsme viděli metalické barvy na kabelkách a obuvi. Bylo jen otázkou času, kdy dorazí i na naše kabáty. Lauren Nouchi, spoluzakladatelka APPARIS, vyzdvihuje tento výrazný vzhled jako must-have této sezóny. Stejně tak Sofia Wahlberg a Bradley Mounce, kreativní ředitelé AVEC LES FILLES, zmiňují nápadité nadměrné bundy s lesklými povrchy jako aktuální trend.

Kožená bunda

Pokud potřebujete další důkaz, že drsný biker vzhled letos ovládne modní svět, tady je. Yedidya Mesfin, kreativní ředitelka BLANKNYC, zmiňuje klasickou koženou bundu jako klíčový kousek a říká, že tento rok vypadá více uvolněně a inspirovaně vintage než kdy dřív. “Pravé i umělé kožené bundy budou zdokonaleny technikou, která dodává oldschoolový vzhled,” říká, a dodává, že tento styl bude nejvíce žádán v barvách čokoládově hnědé a šedé.

Kabát až na zem

„Zbožňujeme dlouhé kabáty, které sahají téměř ke konci vašich kalhot,“ říká Carla Calvelo, kreativní designérka Favorite Daughter, v rozhovoru pro TZR. „Může to vypadat, jako byste si půjčili kus od mužů, ale ve skutečnosti jsou tyto kabáty šité a upravené tak, aby perfektně ladily s ženským vzhledem.“ „Dlouhý kabát dodá vašemu outfitu nádech elegance a struktury. Je to opravdu nadčasový kousek.“ Doporučuje ho kombinovat s vysokými botami na podpatku a středně dlouhou sukní, nebo teniskami a baseballovou čepicí pro ležérnější vzhled. „Je to styl, k němuž se budete vracet znovu a znovu.“

Semišový kousek do každého šatníku

Jaký by to byl podzim bez semišového kousku či dvou, že? Semišová textura v podobě kabátu je vždy skvělou volbou. Letos máte z čeho vybírat – podívejte se na nápadný model od Halfboy a trenčkot od Khaite. Jakmile si vyberete, zkombinujte svůj kabát s luxusními kozačkami.

Vzor hadí kůže

Python získal razítko schválení od Nouchiho pro tento podzim. „Zákazníci chtějí dělat odvážné prohlášení, zatímco dávají přednost osvědčeným potiskům,“ říká zakladatel o tomto nápadném vzhledu. Udělejte z tohoto výrazného designu středobod svého outfitu kombinací s tričkem a kalhotami. Pokud chcete svůj outfit ještě více ozvláštnit, máme skvělý tip: zkombinujte ho s dalším zvířecím vzorem, třeba s kozačkami v potisku zebry.

Bomber vždy a stále

Bomber se tento podzim vrací, upozorňuje Flax. „Podzimní kolekce předvádějí krátké, zdobené, oversized, s páskem – prostě všechny možné variace,“ popisuje nejnovější trendy. Nadšenec do módy dodává, že v Anthropologii milují zábavné aktualizace klasického střihu. „Je skvělé, když se trend vrátí, protože to dává zákazníkovi příležitost zaměřit se na detaily.“

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *