Jak nosit košilové šaty a komu sluší?

Košilové šaty jsou klasikou, která je velmi všestranná a lze sladit prakticky s čímkoliv ve vašem šatníku. Vytvořte si originální outfit. Podívejte se, jak nosit košilové šaty.

Komu sluší košilové šaty?

Košilové šaty sluší všem ženám. Ať už vytváříte outfit na oběd s přáteli nebo do kanceláře – s košilovými šaty nemůžete udělat chybu. Vždy se však řiďte tvarem vaší postavy. Podívejte se na typy ženských postav a zjistěte, co vám sluší a čemu byste se měla raději vyhnout.

Pokud máte postavu tvaru hrušky, oválu či obdélníku, určitě sáhněte po košilových šatech s áčkovou sukní, která zvýrazní vaše boky. Pas je vhodné definovat mírným zúžením nebo páskem i v případě, že je vaše postava typu přesýpacích hodin. Košilové šaty bez pasu nebo oversize košili zvolte především tehdy, je-li vaše postava ve tvaru klasického nebo obráceného trojúhelníku.

Délka košilových šatů

Košilové šaty lze zakoupit v různých délkách – od velmi krátkých až po maxi šaty, které sahají ke kotníkům. Ženám menšího vzrůstu sluší šaty spíše kratší délky. Vyšší ženy mají větší výběr, protože neudělají chybu ani s dlouhými šaty.

Zaměřte se také na délku rukávů, která je již čistě na vašem uvážení. Jestliže si nejste jistá, co vám sluší, postavte se před zrcadlo a vyhrňte si rukávy u vašeho trička. Vypadá váš outfit nyní lépe?

Druhy materiálu

Košilové šaty se vyrábí z různých druhů materiálu. Nejčastěji se jedná o stejný materiál, ze kterého se vyrábí i košile. Mezi obvyklé tkaniny, které se používají na výrobu košilí, patří: džínovina, bavlna, hedvábí, len a oblíbená organická bavlna. Občas se můžete setkat i se sametem nebo šifonem, jež se hodí především na formálnější události.

Jak nosit košilové šaty?

Krása košilových šatů spočívá v jejich všestrannosti. Jsou základní součástí kapsulového šatníku – už jen z tohoto důvodu je zkrátka musíte mít. Můžete je nosit k upnutým džínům s teniskami nebo přidat legíny a pásek. Přečtěte si tipy, jak nosit košilové šaty:

1. Přidejte sako

Myslíte si, že košilové šaty do kanceláře nepatří? Mýlíte se. Dodejte svému outfitu profesionální look za pomocí saka. Dosáhnete tím tolik potřebné elegance a sofistikovanosti. Přidejte páskové kotníkové boty. Chybu neuděláte ani s klasickými plátěnkami.

2. Košilové šaty jako vrchní vrstvu

Jestliže si ráda s outfity hrajete, nebojte se sáhnout po košilových šatech jako vrchní vrstvě. Obléci si je můžete přes top s kalhoty nebo v létě s kraťasy. V extrémních teplech je pak můžete použít jako plážový přehoz přes plavky. Pro tento styl outfitu zvolte jednoduchou košili neutrálních barev.

3. Zkuste oversize

Oversize styl je velmi populární u žen i mužů všech věkových kategorií. Jedná se o nadměrné oblečení, které lze různě kombinovat k jinak padnoucímu outfitu.

Pokud ve skříni nemáte košilové šaty, nezoufejte. Sáhněte po velké košili! Oblečte si oversize košili a zkombinujte ji s legínami nebo přidejte boty na podpatku. Eleganci můžete oversize košili dodat tím, že ji v pase stáhnete páskem, který zvýrazní váš pas.

4. Buďte sexy s podpatky

Pokud vás čeká rande a chcete vypadat sexy, oblékněte si košilové šaty, přidejte boty na podpatku a odhalte své nohy.

Tento způsob outfitu však nevypadá příliš dobře s punčochami. Jestliže se můžete svýma nohama pyšnit, ukažte je. Chodíte-li ale raději zahalená, budete muset sáhnout po legínách.

5. Vezměte si legíny nebo úzké džíny

Máte pocit, že jsou vaše košilové šaty příliš krátké na to, abyste je mohli nosit jako šaty – nebo zkrátka nechcete odhalovat své nohy? Noste je jako tuniku s legínami.

Raději se vyhněte kontrastním barvám a vezměte si černou nebo bílou klasiku. V jednoduchosti je krása, volte proto džíny nebo legíny bez různých vzorů a výrazných výšivek.

6. Přidejte doplňky

Košilové šaty jsou sami o sobě často neforemné. Vytvořte elegantní vzhled přidáním pásku, který způsobí, že vaše silueta bude ve tvaru přesýpacích hodin. Ke svému výslednému outfitu přidejte doplňky, jako je stylová kabelka a decentní náušnice.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *