Jak vybrat pánské plavky?

Všichni chceme u vody vypadat dobře. Při výběru plavek je důležitá nejen jejich funkčnost, ale také stylovost. Pánských plavek existuje celá řada – od slipových až po šortky. Podívejte se na tipy, jak vybrat pánské plavky.

Jak vybrat pánské plavky?

Plavky jsou nedílnou součástí letního šatníku každého muže. Většina lidí vlastní jedny nebo maximálně dvoje zároveň, proto je důležité věnovat jejich nákupu patřičnou pozornost. Výhodou plavek je, že se stávají součástí udržitelné módy.

Při jejich nákupu se zaměřte především na: délku, styl a látku. Nezapomeňte vzít v úvahu ani svůj typ postavy.

1. Zaměřte se na svůj typ postavy

Důležitým ukazatelem při výběru padnoucích plavek je typ postavy. Jakmile budete vědět jaká je ta vaše, zjistíte, jaký typ plavek je pro vás ten pravý. Pak už si jen jednoduše vyberete barvu nebo potisk, který se vám nejvíce líbí. Ve fantazii se meze nekladou. Na pláž zvolte klidně výrazné barvy a potisky.

Existují 4 základní typy mužských postav

Při výběru plavek je důležité, zda je vaše postava:

  • vysoká a podsaditá: Pokud nemáte vypracované břišní svalstvo, nezoufejte! Sáhněte po obyčejných šortkách nebo bermudách.
  • vysoká a svalnatá: Vaší vysoké sportovní postavě skvěle padnou jakékoliv plavky. Ať už zvolíte slipy nebo bermudy, neuděláte špatně.
  • nízká a podsaditá: Zde platí to, co pro postavu nízkou a svalnatou. Sáhněte po kratších plavkách, ideálně se vzorem svislých pruhů.
  • nízká a svalnatá: Zvolte kratší střihy plavek, které vás opticky prodlouží a navíc upřou pozornost na váš vypracovaný hrudník.

2. Zvolte správný materiál

Některé látky jsou navržené tak, aby vydržely hodiny vystavení slunečnímu záření a chlóru, zatímco jiné jsou vodoodpudivé. Jaký je rozdíl mezi jednotlivými látkami?

  • Plavky vyrobené z lycry nebo spandexu jsou pružnější, ale mají tendenci se rychle vytáhnout a po čase výrazně ztrácejí barvu.
  • 100% polyester je odolnější vůči chlóru a má dlouhou životnost.
  • Polyesterové směsi kombinují odolnost polyesteru a pružnost materiálu lycra nebo spandex.
  • Plavky s vysokým hodnocením UV nabízejí zvýšenou ochranu před sluncem.
  • Plavky s podšívkou se tak rychle neopotřebují a navíc brání průhlednosti látky.

3. Délka je na vašem uvážení

K dispozici jsou různé délky: nejkratší jsou slipy, plavky do poloviny nebo 2/3 stehen a ke kolenům. Délku plavek volte ideálně dle typu své postavy. Nejdůležitější však je, abyste se ve vámi zvolené délce cítili pohodlně. Ne každý si troufne na slipy, které odhalují většinu postavy.

Módním trendem dnešní doby jsou především bermudy a šortky. Slipy již z módy naopak spíše vycházejí.

Druhy pánských plavek

Existuje několik základních druhů pánských plavek. Přečtěte si, jaké to jsou:

1. Slipy

Slipy se svou konstrukcí neliší od spodního prádla. Ve světě plavek se jedná o nejpřiléhavější variantu. Jejich příliš krátký střih však mnoha mužům nevyhovuje. Pokud máte ale vysportovanou postavu, kterou chcete předvést nebo závodně plavete, směle do nich.

2. Berumudy

Bermudy jsou delší šortky, které jsou hitem dnešní doby. Nejsou přiléhavé, ale naopak volné. Často se u nich setkáte s podšívkou, která zabraňuje přiléhání mokrých plavek ke stehnům a také brání jejich prosvítání.

Bermudy jsou skvělou volbou nejen na pláž, ale také na procházku do města. Stačí přidat pánské tričko a můžete jít.

3. Boxerky

Mezi další velice oblíbené střihy plavek patří pánské boxerky. Tyto plavky jsou elastické. Často bývají zajištěny stahovací šňůrkou kolem pasu, aby se vám nemohlo stát, že vám budou padat. Výhodou plavkových boxerek je, že oproti bermudám rychleji usychají.

Jak prát plavky?

Po každém nošení nezapomeňte plavky opláchnout pod tekoucí vodou a vyvěsit je, aby uschly. Jednou za čas je vyperte v pračce. Použijte cyklus praní za studena. Vždy však zkontrolujte pokyny na štítku.

Rozhodně své plavky nikdy nesušte v bubnové sušičce a nenechávejte je mokré ležet v tašce příliš dlouho.

TIP: Přečtěte si také, jak kombinovat pánskou košili a svetr.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *