Tipy, jak nosit šátek na hlavě

Šátek ve vlasech je oblíbeným funkčním a zároveň stylovým doplňkem. Použít jej můžete jako ochranu před sluncem nebo nepříznivým počasím, ale také k zakrytí vlasů v případě, že zrovna nemají svůj den. Přečtěte si tipy, jak nosit šátek na hlavě. Také si můžete prohlédnout nabídku našich kvalitních šátků a šál.

Kdy nosit šátek?

Šátek lze nosit téměř kdykoliv. Více inspirace, jak nosit šátky zde. Můžete ho stylizovat na formální i neformální události, v teplých letních, ale i studených podzimních dnech.

Šátek si můžete uvázat jako ochranu přes vlasy při jízdě na motorce nebo v autě. Stává se také ideální ochranou před horkým sluncem.

Výběr šátku na hlavu

Šátky do vlasů se prodávají v mnoha různých velikostech a tvarech. Jejich výběr závisí na vašich preferencích. V zásadě existují tři typy šátků:

  • čtvercové – jejich výhodou je, že se nejjednodušeji vážou,
  • obdélníkové – dají se vázat desítky různými způsoby,
  • předvázané.

Jak nosit šátek na hlavě?

Nehledejte v tom žádnou vědu. Pravdou je, že šátek lze kombinovat doslova s čímkoli ve vašem šatníku. Vyzkoušet můžete různé kontrastní a pastelové barvy. Pozor si dejte na případnou kombinaci vzorů a myslete na to, že méně je někdy více. Šátek noste:

1. Elegantně

Elegantní oblečení je oblíbené pro svou jemnost a ženskost. Pokud hledáte něco elegantního a jednoduchého zároveň, barevný oversized šátek je skvělou volbou.

Jednoduše si jej obtočte přes hlavu a jeden konec uvolněně přehoďte přes rameno. V kombinaci s barevným topem a modrými džíny vytvoříte elegantní nadčasový vzhled.

2. Minimalisticky

Pokud dáváte přednost sofistikovanému vzhledu a jednoduchým tónům, upřednostněte minimalistický vzhled. Díky tomuto stylu můžete šátek snadno spárovat s jakýmkoliv kouskem z vašeho šatníku.

Sáhněte po čistě černém šátku a přidejte bílou halenku se společenskými kalhotami nebo sukní. Vytvoříte tak profesionální business look. Nezapomeňte do stejného odstínu, ve kterém máte šátek, sladit i svoji kabelku.

3. Jako čelenku

Dáváte přednost ležérností před formálním vzhledem? Šátek několikrát přeložte, abyste vytvořili tenký pásek, který si následně omotejte kolem své hlavy. Zezadu jej zavažte nebo zastrčte. Takto vázaný šátek můžete nosit na styl čelenky k drdolu, culíku, copu nebo jen tak s rozpuštěnými vlasy.

Přidejte velké kulaté nebo střapaté barevné náušnice. Nezapomeňte do tohoto stylu sladit i zbytek outfitu.

4. S ofinou

Pokud máte ofinu a nejste si jistá, jak k ní přidat šátek, řešení je jednoduché: nechte ji volnou a šátek přidejte až za ni. Jednoduše ho omotejte kolem hlavy a zavažte vzadu. Ofinu přitom vytáhněte a nechte vpředu volně splývat.

Přidat můžete bílé džíny s vysokým pasem a upnutý top. Pokud zvolíte kontrastní šátek, přidejte také kontrastní doplňky, které váš výsledný outfit rozzáří.

5. Přes hlavu s úvazem na zátylku

Skvělým způsobem, jak nosit šátek, je položit jej přes hlavu a zavázat vzadu na temeni hlavy. Necháte tak vyniknout své prameny vlasů včetně ofiny.

Stejně tak můžete šátek položit přes hlavu, ale zavázat vzadu pod vlasy na zátylku. Nejen, že budete vypadat roztomile, ale navíc vaše vlasy zůstanou stažené, což oceníte především v horkých letních měsících.

6. Místo gumičky

Tento styl nošení je ideální v případě, že máte již předvázaný šátek. Seženete spoustu různých stylů gumiček z šátků. Pokud se nechcete vydávat na speciální nákupy, tak vám postačí i klasický (ideálně obdélníkový) šátek.

Učešte si vlasy, jako byste si je chtěla stáhnout do culíku. Poté pod nimi protáhněte šátek a ze shora uvažte uzel nebo mašli. Pokud culík nepatří mezi vaše oblíbené účesy, můžete si uplést cop, na jehož konec přidáte šátek. Ten můžete uvázat na uzel a jeho dva konce nechat volně splývat po vašich zádech.

Čemu se vyhnout při nošení šátku?

Přečtěte si několik tipů, kterým byste se měla při nošení šátku na hlavě vyhnout:

  • nenoste přes šátek ještě klobouk,
  • raději se vyhněte vzorům, které se střetávají a zvolte barvy i vzory doplňkové,
  • tkaninu šátku volte dle typu události, na kterou jej máte.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *