Jak roztáhnout kalhoty v pase?

Kalhoty, které vám přesně sedí, se obvykle těžko shání. A pokud máte štěstí a přeci jen takové najdete, může se vám časem stát, že se časem příliš roztáhnou nebo naopak srazí. Jak zúžit i zmenšit džíny již víte, ale jak roztáhnout kalhoty v pase?

Tipy, jak roztáhnout kalhoty v pase

Nevzdávejte se svých oblíbených kalhot, bokovek, ale ani džínů s vysokým pasem. Místo koupě nových si raději upravte k obrazu svému staré, které vám nesedí.

Existuje několik technik, pomocí kterých dokážete své kalhoty v pase roztáhnout. Stačí jen trochu času a snahy. Nejprve však zvažte typ látky.

1. Zkuste to přirozeně

Vyzkoušejte tzv. džínový aerobik, pomocí kterého zvládnete roztáhnout své džíny přirozeně. Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, jak roztáhnout pas u kalhot.

Oblečte si džíny. Pokud vám úplně nesedí, pomůže vám, když si je natáhnete v leže na posteli. Jakmile máte džíny na sobě, protáhněte se. Udělejte řadu pohybů, jak jsou dřepy a výpady. Přitáhněte si kolena k hrudi, procházejte se – udělejte zkrátka jakýkoliv pohyb, který vám pomůže džíny v pase roztáhnout.

2. Použijte vodu v rozprašovači

Pokud první metoda nezabrala, přejděte k použití rozprašovače. Vlažná voda je nejlepším způsobem, jak jednoduše roztáhnout kalhoty.

Kalhoty si oblékněte. Poté nastříkejte na pas vlažnou vodu, dokud nebude zcela vlhký. Následně udělejte řadu pohybů, od dřepů až po výpady, jako při první technice.

3. Dřevěné ramínko jako skvělý pomocník

Pokud nemůžete kalhoty v pase zapnout, použijte metodu dřevěného ramínka. Ramínko musí být delší než polovina velikosti vašeho pasu.

Začněte tím, že důkladně navlhčíte pas rozprašovačem s teplou vodou. Následně kalhoty přetáhněte přes oba konce dřevěného ramínka a nechte je uschnout. Jakmile budou suché, vyzkoušejte je. Pokud se pas natáhne těsně přes ramínko nebo máte kalhoty stále problém zapnout, opakujte proces s větším ramínkem.

Kalhoty na dřevěném ramínku

4. Horká koupel v kalhotách

Pokud potřebujete roztáhnout celé kalhoty, včetně nohavic, vsaďte na horkou koupel.

Kalhoty si natáhněte, co nejvíce to jde a vlezte si do vany s horkou vodou. Jakmile vylezete, vyždímejte přebytečnou vodu a noste je, dokud nebudou téměř suché, což trvá přibližně půl hodiny. Zkusit můžete udělat i pár dřepů nebo výpadů, abyste látce pomohli se roztáhnout.

5. Vyfénujte pas kalhot

Teplo napomáhá roztáhnout látku. Tato možnost se nejlépe hodí nejen při natahování pasu, ale také stehen kalhot. Před samotným fénováním můžete také (pro zvýšení účinku) kalhoty postříkat vodou z rozprašovače.

Položte své kalhoty, přední stranou nahoru, na rovný povrch. Fén držte alespoň osmdesát centimetrů od džínů neustále s ním pohybujte. Otočte kalhoty a proces opakujte na zadní straně.

6. Napařte kalhoty pomocí žehličky

Pára je vynikajícím nástrojem, který lze použít i k roztažení džínů v pase. Budete potřebovat žehlicí prkno nebo dřevěnou židli pokrytou ručníkem.

Vezměte si žehličku a zapněte buď přímo na nastavení páry anebo ji přepněte na nejvyšší dostupnou teplotu. Džíny natáhněte přes žehlicí prkno nebo dřevěnou židli pokrytou ručníkem. Napařujte pas kalhot dokud nebude úplně vlhký. Poté jednou rukou natáhněte pas, co nejvíce to jde a druhou rukou přes něj přejíždějte žehličkou. Pokračujte v procesu dokud džíny nejsou úplně suché.

Žehlení těsných kalhot

Nakupujte a žijte udržitelně

Nyní, když víte, jak zvětšit pas kalhot, nemusíte vyhazovat své těsné ani obnošené kalhoty. Bez ohledu na důvod, proč vám kalhoty v pase nesedí, již dokážete jednoduše svůj oblíbený kousek upravit. Nejen, že tak ušetříte své peníze, ale také čas, který byste do nákupu nových kalhot museli investovat. Navíc díky těmto znalostem pomůžete životnímu prostředí a budete se oblékat udržitelně. Udržitelná móda je důležitou součástí dnešní doby a je třeba ji věnovat pozornost.

Součástí vašeho udržitelného šatníku by měly být nejen kalhoty, ale také další kvalitní kousky oblečení. Minimalizujte dopad na životní prostředí a zároveň investujte do módy, která vám vydrží řadu let. Kupte si módu značky Kenny S., která je kvalitní a udržitelná zároveň.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *