5 Tipů: Jak prát podprsenky?

Podprsenka je základem outfitu a zároveň zdrojem opory a pohodlí po celý den. Aby vaše podprsenka ale vypadala dobře co nejdéle, musíte se o ni správně starat. Jak prát podprsenky, aby si udržely svůj tvar a stále vypadaly jako nové?

Jak často kupovat nové podprsenky?

Životnost vaší podprsenky závisí na tom, kolikrát ji nosíte, jak je pružná a jak o ni pečujete. Ať už vybíráte podprsenku pod šaty nebo volíte obyčejnou pod košili, vždy je třeba vybrat správnou velikost. Teprve poté můžete sledovat, zda vám po měsících nošení ještě padne, či je třeba již hledat jinou.

Obecně je třeba podprsenku vyměnit za novou tehdy, když jsou již ramínka vytahaná. Dále se můžete orientovat podle zapínání. Začíná se zapínáním na nejvzdálenějším háčku a postupně se postupuje blíž a blíž. Jakmile se dostanete na poslední háček, podprsenku vyměňte.

Dalším způsobem, jak poznat, kdy je třeba podprsenku vyměnit je když:

  • máte podprsenku na nejbližším háčku a již se vám zarývá do zad,
  • košíčky už nezvládají nést ňadra,
  • pokud máte pocit, že se vaše tělo nebo preference střihu změnily.

Jak na správné skladování?

Abyste se vyhnuli mačkání podprsenek, můžete je po vyprání a usušení pověsit na věšák. Nejen, že díky zavěšení zůstanou nezmačkané, ale ušetří vám i spoustu místa ve vašem šatníku, než když je položíte na plocho.

Pokud se přeci jen rozhodnete ke klasickému skladování ve skříni, zorganizujte svůj šatník tak, aby i podprsenky měli dostatek místa. Položte je košíčky na sebe, čímž zajistíte, že nedojde k pokřivení ani jiné deformaci.

šatník

Nejlepší způsob praní podprsenek

Jako každý jemný kousek oblečení, i podprsenky je třeba prát opatrně. Nejlepším a nejjednodušším řešením je přidání jemného pracího prostředku do umyvadla plného vody a podprsenku vyprat ručně. Teplota vody závisí na materiálu podprsenky, proto si nezapomeňte přečíst symboly pokynů k jejímu praní.

Jak prát podprsenky?

Ať už si libujete v nákupu luxusních podprsenek nebo raději sáhnete po nějaké levnější, díky správnému praní nejen, že prodloužíte jejich životnost a ušetříte pár korun, ale navíc budete šetrní k životnímu prostředí.

1. Podprsenku perte pravidelně

Většina podprsenek se má prát maximálně po čtyřech nošeních. V letních horkých dnech, kdy se člověk více potí, je doporučováno praní ještě častěji. Pokud však na to nemáte čas nebo chuť stačí, když podprsenku po celodenním nošení alespoň opláchnete teplou vodou.

Při správné péči by podprsenky měly vydržet v průměru 8 měsíců.

2. Ručním praním prodloužíte její životnost

Nejlepším způsobem, jak prát podprsenky je jako další jemné oblečení – ručně. Díky ručnímu praní prodloužíte jejich životnost.

Začněte tak, že si napustíte do umyvadla studenou vodu, do které přidáte lžíci pracího prostředku. Roztřiďte si podprsenky podle barev. Vložte a nechte ji 15 minut odmočit. Následně ji jemně promněte, lehce vyždímejte a pověste na sušák.

Jak prát podprsenky

3. V pračce perte podprsenku na jemný cyklus

Bez ohledu na to, jak dobrou pračku máte, opotřebuje vaše podprsenky rychleji, než v případě ručního praní. Pokud i přesto raději zvolíte pračku, snižte opotřebení tím, že učiníte několik opatření:

  • Nejprve podprsenku zapněte: Pokud ji nezapnete, háčky se při praní nejspíš zachytí a mohou způsobit roztržení.
  • Vložte jí do sáčku: Sáček ji ochrání před drsnějšími předměty, jako jsou například džíny apod.
  • Nezapomeňte zvolit jemný cyklus praní: Použijte maximálně dvě polévkové lžíce pracího prostředku na jakoukoliv dávku prádla.

4. Použijte sáček na spodní prádlo

Podprsenku vyperte v sáčku na spodní prádlo. Zabráníte tak nejen zamotání podprsenky do jiných předmětů, ale také jejímu porušení. Díky sáčku na praní spodního prádla nedochází k trhání jemných materiálů a krajek, ale zároveň chrání i pračku například od poškrábání vypadlou kosticí z podprsenky.

Pokud budete pravidelně používat k praní spodního prádla síťový sáček, uvidíte, že prodloužíte jeho životnost o týdny, možná i měsíce.

5. Podprsenky nechte vždy volně uschnout!

Nikdy podprsenky nesušte v sušičce, ale vždy je nechte přirozeně uschnout na vzduchu! Nejsou totiž odolné vůči vysokým teplotám a tak lehce ztratí pružnost a barvu. Sušením v sušičce by vaše podprsenka ztratila i strukturu, protože by se narušil tvar košíčků.

TIP: Podívejte se také, jak odstranit skvrny od kávy nebo čaje z oblečení.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *