6 Tipů: Formální dress code pro muže

Dress code nám slouží k tomu, abychom věděli, co si na konkrétní událost obléknout. Pořadatel obvykle informuje o dress code hosty při pozvání. Častější je však případ, kdy jednoduše oblečení předpokládáme. Jaké náležitosti má mít formální dress code pro muže?

Formální dress code pro muže:

Formální oblečení využijete především při větších oslavách, svatbách nebo plesech. Pro muže formální dress code zahrnuje oblek nebo smokingové sako, vhodné společenské boty a v neposlední řadě také pánskou košili. Co všechno s formálním dress codem souvisí?

1. Vesta

Vesta vytváří elegantní a sofistikovaný vzhled. Vyberte si tradiční černou barvu nebo texturovanou látku, která vám dodá šmrnc. Vyzkoušejte třídílný oblek.

2. Doplňky

K formálnímu looku každého muže patří i manžetové knoflíčky, které mají být jednoduché a elegantní. Nezapomínejte ani na bílý kapesníček.

3. Černá kravata

Dress code s černou kravatou patří mezi základní formální oblečení. Černý smoking s motýlkem nebo sako, se využívá především k návštěvě nóbl večírků, ale i restaurací.

Tradiční denní dress code s černou kravatou obvykle zahrnuje černý nebo šedý oblek či smoking, dvouřadou vestu, rukavice, dlouhou kravatu, vysoký klobouk a elegantní manžetové knoflíčky. K večerní události zvolte opět smoking nebo oblek tmavé barvy s bílou košilí, tmavou kravatou a s ponožkami a botami černé barvy.

4. Bílá kravata

Nejformálnější pánský dress code, na který narazíte, je s bílou kravatou. Řídí se striktními pravidly. Tento typ oblečení bývá nejčastěji vyžadován na vysoce formálních akcích. Dress code vyžaduje bílou košili, vestu i motýlka, černé kalhoty a oxfordky stejné barvy. Mezi další doplňky k obleku s bílou kravatou patří i bílé rukavice, kapesníček nebo černý cylindr.

5. Motýlek

Muži, kteří nosí motýlky místo kravaty, ženy mnohem více přitahují. Motýlek vám dodá osobitost a eleganci, ale zároveň dodržíte pravidla formálního dress code. Pamatujte na pravidlo, že motýlek pro formální události, je vždy černé barvy. Bílý uvidíte nejčastěji u ženicha na svatbě, který se jím obvykle liší od ostatních svatebčanů.

6. Barvy

Formální dress code pro muže je obvykle tradiční šedé nebo černé barvy. V dnešní době si můžete ale všimnout i oblíbené tmavě modré, hnědé nebo olivové. Důležité je zaměřit se na událost, ke které formální oblek máte.

Co je semi formalální dress code?

Jedná se o poloformální oblečení, které je elegantní s osobitým stylem. Upřednostňují jej především mladí muži.

Semi formální dress code umožňuje mužům větší flexibilitu, co se týče barvy, vzoru, stylu, ale i materiálu.

Semi formální vs. formální dress code?

Primárním rozdílem je, že formální dress code má svá pravidla. Tvoří ho smoking s dekorativními prvky, které se mohou lišit v závislosti na události.

Semi formální dress code umožňuje osobitější styl. I přesto však tento poloformální styl oblékání vyžaduje vždy oblek nebo sako.

Přečtěte si také o tom, jak vybrat boty k obleku nebo o udržitelné módě.

Napište komentář k tomuto článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *